BLOGI

Jumestuskunstnik Gretel Persidski „Näonaha probleeme on mul 30ne eluaasta jooksul ikka korralikult ettetulnud“

23.05.2022
Jumestuskunstnik Gretel Persidski „Näonaha probleeme on mul 30ne eluaasta jooksul ikka korralikult ettetulnud“

Minu suhe looduskosmeetikaga on kindlasti tugev, sest nii palju kui võimalik jälgin puhtuse printsiipe ja armastan väga puhtaid ning mineraalseid tooteid. Looduskosmeetika puhul kipun enim hindama tekstuuri, kvaliteeti ja koostisosi. Võib ekslikult arvata, et jooksen kohe uusi tooteid proovima nii kui keegi neid mulle pakub aga tegelikult alati natuke pelgan uute toodete proovimist ja eriti just näonahal, aga kui koostis on puhas ning looduslik siis on kergem hirmust üle saada. 

Näonaha probleeme on mul 30ne eluaasta jooksul ikka korralikult ettetulnud. Nii tava aknet puberteedieas kui ka peale sünnitust hormoonidest tingituna. Peale sünnitust oli mu näonahk ülikuiv ja probleeme oli topelt sellega seoses, oli vaja erihoolitsust. 

Jumestuskunstniku töös puutun kokku enim just kuivuse ja pinnakuivusega, probleemset näonahka on katta lihtne aga pinnakuiva nahka on ette valmistada ja hoida niisutatuna väga raske. Pinnakuivus on talvel Eesti naiste üks levinum nahamure – põsed hakkavad „kiskuma“ ja isegi ketendama, nahatoon muutub hallikaks ja ebaühtlaseks.  

Aga probleem millega alatihti minu poole just pöördutakse on liigselt rasune näonahk, mis viib meid tagasi eelmise teema juurde, et saame aru, et nahk on tegelikult pinnakuiv ning seega soovitan alati seerumeid. 

Pindkuivus on normaalse, vahel ka rasususele kalduva naha reaktsioon kahjustavatele keskkonnatingimustele: ennekõike keskküttega kaasnev õhukuivus, talvised miinuskraadid ja tuul. Kahjustunud nahakihi all aga on normaalne või rasune nahk, mis vajab nahatüübile vastavat hooldust.

Minu näonaha hoolduse keskmeks on 3 faasiline meigieemaldus: happekoorimine ja süvaniisutus hommikul ja õhtul!

 

Gretel Persidski, Teater Vanemuise jumestuskunstnik